Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

im. Józefa Lompy w Katowicach

Filia w Gliwicach


Strona główna
Katalog On-Line
Godziny otwarcia
Aktualności
Oferta dla nauczycieli
O bibliotece
Warsztat biblioteki
Usługi biblioteki
Regulamin
Dojazd
Nowości książkowe
Zestawienia bibliograficzne
Galeria wydarzeń
Linki 
Nowości w zbiorach biblioteki:

>> wykaz <<
Informacje o książkach
Prolongaty terminów
Email:
Tel.:

  (32)231-35-38
O P A C
katalog elektroniczny

>>katalog online<<

Galeria w gliwickiej Bibliotece Pedagogicznej

Od wielu lat i już w dwóch siedzibach w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach zapraszamy do podziwiania prac prezentowanych w bibliotecznej Galerii.

Mieliśmy już przyjemność prezentować prace wielu artystów m.in. wystawę prac Pana Łukasza Kielca (członka Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Opawskiego Stowarzyszenia Artystycznego), Pani Danuty Buli znanej gliwickiej poetki i malarki, ale także wiele wystaw pokonkursowych, ekspozycje prac uzdolnionych uczniów, twórczych nauczycieli, efekty prac kół plastycznych oraz twórczość lokalnych artystów.

WIOSENNY TRYPTYK w Galerii pod Rurami

 

"WIOSENNY TRYPTYK" to tytuł wystawy którą można było oglądać w Galerii pod Rurami w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach - Filia w Gliwicach. Prace nawiązują w swoich treściach do nadchodzącej wiosny, są przykładem kreatywnego wykorzystania kalkografii.

Wystawa prac uczniów została przygotowana wraz ze Szkołą Podstawową FILOMATA w Gliwicach.

INNE ZAKOŃCZENIE w Galerii pod Rurami

  

W Galerii prezentowaliśmy wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej "FILOMATA", będącej pokłosiem konkursu plastyczno-literackiego Inne zakończenie. Celem konkursu było napisanie alternatywnego zakończenia do opowiadania. Konkurs zorganizowała nasza filia z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej "FILOMATA" w Gliwicach.

Wystawa prac uczniów została przygotowana wraz ze Szkołą Podstawową FILOMATA w Gliwicach.

      

Od 14.05. do 12.06.2015 r. można było ogladać w Galerii pod Rurami prace uczniów z Koła Plastycznego działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach wykonane pod kierunkiem plastyka Małgorzaty Stodulskiej. Wystawa jest efektem realizowanego w szkole przez 2 lata projektu unijnego pt. Akademia kluczowych kompetencji Sośnicy, w którym uczestniczyły wszystkie placówki oświatowe z terenu dzielnicy. Współorganizatorem projektu była fundacja Domena Rozwoju współpracująca z Europejskim Funduszem Społecznym.
Jednostka oświatowa
Samorządu Województwa Śląskiego

DANE ADRESOWE

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Lompy w Katowicach
Filia w Gliwicach
ul. Przedwiośnie 2
44-119 Gliwice
tel. (32) 231-35-38
fax (32) 231-35-37
http://www.gliwice.pbw.katowice.pl
e-mail: